رمزارزها، هدف جدید سازمان امور مالیاتی!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

امروزه در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، مبادلات ارزهای دیجیتال به عنوان یک رویداد مالیاتی محسوب شده و مشمول قوانین مالیات بر درآمد و سود هستند. در همین راستا، رئیس کارگروه تبادل انجمن بلاکچین ایران نیز به بررسی مالیات بازار رمزارزها پرداخته است.
مهکامه شریف‌زاد، در گفتگوی جدید خود و در پاسخ به این سوال که «چه میزان مالیات به ارز‌های دیجیتال تعلق می‌گیرد؟»، گفت:

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

میزان مالیات بستگی به شیوه استفاده از رمزارز‌ها دارد. افراد حقوقی تحت هر شرایطی ملزم به پرداخت مالیات و تعیین ساز و کار مالی مرتبط به رمزارز در ساختار خود هستند، اما اشخاص حقیقی بسته به نوع عملکرد و استفاده خود از رمزارز‌ها ممکن است مشمول مالیات شوند.

به گفته شریف‌زاد، اشخاص به طور کلی در ۳ دسته مختلف اعم از سرمایه‌گذاری، استخراج و تبادل، مشمول مالیات می‌شوند. ساز و کار دقیق این بحث بستگی به ارائه دستورالعمل‌هایی مشخص از سوی سازمان مالیاتی دارد که همچنان ساختار مشخصی در این زمینه ارائه نشده است.
وی در ادامه افزود:

پرداخت مالیات رمزارز‌ها از طریق همان پول رایج کشور‌ها انجام می‌شود، اما درصد و میزان اخذ آن در کشور‌ها متفاوت هست. شیوه نامه‌های اجرایی پرداخت مالیات رمزارز‌ها در ساختار‌های حقوقی همانند سایر کسب و کارهاست و زیرساخت‌های مالی و حسابداری آن باید در شرکت‌های رمزارزی چیده و تدوین شود.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

تواین ارز دیجیتال دست فرو نکردند که کردند اقا دنبال هر سوراخ سمبه ای واسه کندن از مردمم بس کنید تو رو خدا

رمز ارزها مشخص کرد که دولت ها نمیخوان مردم پیشرفت اقتصادی داشته باشند ..این یعنی وقاحت مطلق .. اخه بی فکرها وقتی ارزهای دیجیتال دائما در حال نوسانات سخت هستند ، افت و خیز شدید ،چطوری میشه مالیات تایین کرد ؟ ضمنا وقتی پول دیجیتال هست و هیچ انرژی فیزیکی صورت نمیگیره ، چرا مالیات ؟ .. اگه مالیات گرفتن بخاطر راه حال مردم ضعیف و امکانات و خدمات هست ، پس چرا هیچ خدمات و امکانات و رفاهی نیست برای مردم ؟؟؟؟ دست می کنید تو جیب مردم ؟؟

چرا وقتی حرف از مالیات و گرفتن چیزی از مردم میشه همه‌چیز رو با کشورهای پیشرفته مقایسه میکنید ؟
اما وقتی برای دادن تسهیلات و امکانات میشه همه چی یادتون میره

پول مردم تو بورس دولت خورد بسش نیست.

سلام
وقت شما بخیر و شادی
خسته نباشید

اولا کشور های پیشرفته خیلی چیز های دیگر هم دارند و ایران یک صدم اون رو نداره!!
اونا رو ایجاد کنید بعد به فکر پول گرفتن از مردم باشید

دوما جز این ۳ دسته مگه چیزی موند که مشمول مالیات بشه؟!
حتما اسمش رو هم ببریم باید مالیات بدیم؟!

چرا نمونده؟ الان اگه هرکاری بخوای بکنی مالیات بهش وضع نمیشه، احتمالا از هفته دیگه مسول دارایی میاد بررسی میکنه ، هر شخص چقدر دارایی داره؟ از مقدار معینی بیشتر باشه، باید مالیات بده.