میم‌کوین‌ها، هوش مصنوعی یا گیم‌فای، کدام بخش کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عملکرد صنعت بازی‌های مبتنی بر بلاکچین (گیم‌فای) در سال ۲۰۲۴ با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است. در دسامبر ۲۰۲۳، کارشناسان پیش‌بینی‌های خود را درباره آینده گیم‌فای ارائه کردند. اکنون در نیمه سال ۲۰۲۴، برخی از این پیش‌بینی‌ها درست به نظر می‌رسند.

گیزی، مدیر بخش بازی در پروژه منتل (Mantle)، معتقد است که پذیرش بلاکچین و گیم‌فای فراتر از انتظارات اولیه بوده است. او برای اثبات حرف خود به موفقیت شرکای اکوسیستم منتل، مانند کتیزن (Catizen) و متاسنس (Metacene) اشاره کرده که هر دو تنها پس از ۶۰ روز از زمان راه‌اندازی، به ۱۵ میلیون کاربر رسیده‌اند.

با این حال، همه کارشناسان با گیزی هم‌نظر نیستند. راسل بنت، مدیرعامل متاکید (Metacade)، بر این باور است که دو بخش توکن‌های هوش مصنوعی و میم‌کوین‌ها، باعث کاهش توجه‌ها به گیم‌فای شده‌اند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

بنت می‌گوید، با اینکه وضعیت پروژه‌های بازی در حال بهبود است، اما عملکرد قیمتی توکن‌های این بخش پایین‌تر از انتظارات بوده است.

در این میان، ربکا لیائو، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل ساگا (Saga)، گیم‌فای را در موقعیتی پایین‌تر نسبت به هم‌عصران خود می‌بیند. به گفته او، چندین بازی بزرگ که در سال ۲۰۲۱ شروع به ساخت کرده‌ بودند، اکنون در حال عرضه هستند و استقبال مورد نظر خود را نمی‌بینند.

او باور دارد که مدل مبتنی بر توکن‌های NFT برای موفقیت بازی کافی نیست و باید عناصر بلاکچین به‌طور یکپارچه در بازی ادغام شوند تا جلب توجه کنند.

لازم به ذکر است که اولگ فومنکو، یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم سوییت اکونومی (Sweat Economy)، پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که بخش گیم‌فای با مشکلاتی روبرو خواهد شد. به نظر می‌رسد که این پیش‌بینی به واقعیت پیوسته، چراکه تنها چهار بازی برتر در رده‌بندی DappRadar، در جمع ۲۰ اپلیکیشن برتر جهانی قرار گرفته‌اند.

در این میان، جرارد کولومر کاستلو، مدیر محصول در شبکه لایه ۱ لائوس (Laos)، اشاره کرده که بازی‌های ساده‌ای مانند همستر کامبت توجه زیادی به خود جلب کرده‌اند و ممکن است الهام‌بخش بازی‌های دیگر، برای استفاده از استراتژی‌های مشابه برای رشد جوامعشان باشند.

با وجود این ابهامات پیرامون بخش گیم‌فای، یک خوش‌بینی ذاتی برای این صنعت وجود دارد و بسیاری از پروژه‌ها در حال بازنگری در استراتژی‌های خود برای تطابق با شرایط جدید بازار هستند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments