ورود سرمایه به ETFهای بیت کوین از سر گرفته شد! صعود قیمت‌ها در راه است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین در یک روز گذشته، ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه ورودی داشتند که بیشترین رقم از اوایل ماه ژوئن محسوب می‌شود. شایان ذکر است در آن زمان، قیمت بیت کوین بالای ۷۰ هزار دلار بود.

داده‌های سوسوولیو (SoSoValue) نشان می‌دهند که صندوق IBIT شرکت بلک‌راک (BlackRock)، با حدود ۱۸۰ میلیون دلار بیشترین ورودی خالص را داشته است و پس از آن، صندوق FBTC شرکت فیدلیتی (Fidelity) قرار دارد. صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) نیز بیش از ۲۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

در این میان، صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین ارائه‌شده توسط شرکت‌های اینوسکو (Invesco)، فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton)، والکری (Valkyrie)، ویزدام‌تری (WisdomTree) و هشدکس (Hashdex)، ورودی سرمایه قابل توجهی نداشته‌اند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

این افزایش ورودی سرمایه در شرایطی رخ می‌دهد که بیت کوین تحت فشار عوامل مختلفی قرار دارد. از جمله این فشارها می‌توان به بازپرداخت بدهی صرافی مت‌گاکس (Mt. Gox) و فروش گسترده این ارز دیجیتال توسط دولت آلمان اشاره کرد.

با این حال، به نظر می‌رسد که برخی از سرمایه‌گذاران از فرصت پیش‌آمده برای خرید بیت کوین بهره برده‌اند.

بر اساس گزارش کوین‌شیرز (CoinShares)، علی‌رغم افزایش سرمایه ورودی به صندوق‌ها، حجم معاملات نسبتا پایین (۷.۹ میلیارد دلار) باقی مانده که منعکس‌کننده الگوی معمول کاهش حجم در تابستان است.

در کل، معامله‌گران انتظار دارند که جولای یک ماه کاملا صعودی برای بازار کریپتو باشد؛ زیرا در طول تاریخ، شاهد بازدهی متوسط ۹ درصدی در این ماه بوده‌اند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین دسک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments