انتقال ۱۶هزار BTC دیگر توسط آلمان! بیت‌کوین از این فشار فروش جان سالم به در می‌برد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پلتفرم تحلیلی آرخام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، دولت آلمان در تاریخ ۸ جولای، ۱۶۳۰۹ بیت‌کوین (BTC) دیگر به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار را جابه‌جا کرده است.

این تراکنش‌ها که شامل ارسال بخشی از بیت کوین‌ها به صرافی‌های بزرگی مانند کوین‌بیس، بیت‌استمپ، کراکن و بازارسازهایی مانند فلو تریدر و کامبرلند بود، بزرگترین انتقال یک روزه این ارز دیجیتال توسط دولت آلمان به شمار می‌رود.

بر اساس داده‌های موجود، ۳۵۰۰ بیت کوین به فلو تریدر، ۲۰۰ بیت کوین به کراکن، ۴۰۰ بیت کوین به بیت‌استمپ و ۴۰۰ بیت کوین به کوین‌بیس ارسال شده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

پس از این جابه‌جایی‌ها، قیمت بیت‌کوین با کاهش بیش از ۶ درصدی مواجه شد و به کانال ۵۵ هزار دلار سقوط کرد. با این حال، در زمان نگارش این خبر، این ارز دیجیتال توانسته به مدار مثبت بازگردد و با ۳.۲۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، در محدوده قیمتی ۵۷۴۵۰ دلار معامله می‌شود.german-govt-transfers-another-900-million-bitcoin-btc-selling-pressure

طبق گزارش‌ها، ۷۰۰ بیت کوین از انتقال اخیر نیز به یک کیف‌پول ناشناخته با آدرس “۱۳۹Po” منتقل شده است. این کیف‌پول پیش از این نیز چند بار از دولت آلمان بیت‌کوین دریافت کرده بود.

با احتساب نقل و انتقالات اخیر، آلمان بیش از نیمی از ۵۰،۰۰۰ بیت‌کوین خود را جابه‌جا کرده و اکنون ۲۳۷۸۸ بیت‌کوین در اختیار دارد. این اقدام دولت آلمان، باعث لیکویید شدن‌ ۴۲۵ میلیون دلار از پوزیشن‌های اهرمی شده که ۲۱۶ میلیون دلار از آنها مربوط به پوزیشن‌های لانگ بوده است.

در این میان، فشار فروش بیت کوین با خبر بازپرداخت بدهی صرافی مت‌گاکس (Mt. Gox) تشدید شده است. این صرافی که چند سال پیش ورشکست شد، قرار است بدهی خود را در قالب بیت‌کوین و بیت‌کوین کش (BCH) بازپرداخت کند.

ارزش کل این بازپرداخت‌ها، حدود ۹ میلیارد دلار برآورد شده است. در همین راستا، صرافی بیت‌استمپ اعلام کرده که به محض دریافت وجوه، سهم خود از این بازپرداخت‌ها را میان طلبکاران مت‌گاکس توزیع خواهد کرد.

با وجود فشار فروش‌ گسترده در بازار، تحلیلگران همچنان به آینده بیت‌کوین خوش‌بین هستند. آنها بر این باورند که پس از اتمام فروش‌های دولت آلمان و توزیع وجوه مت‌گاکس، فشار فروش کاهش یافته و قیمت بیت کوین مجددا افزایش خواهد یافت.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین تلگراف

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments