بلاکچین بیت‌تنسور متوقف شد! ماجرای سرقت ۸ میلیون دلاری از این شبکه چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

توسعه‌دهندگان پروژه مبتنی بر هوش مصنوعی بیت‌تنسور (TAO) این شبکه بلاکچینی را به دلیل نقض امنیتی که کیف پول کاربران را تحت تأثیر قرار می‌داد، به طور موقت به حالت تعلیق درآوردند.

گزارش‌هایی مبنی بر حملات غیرمعمول به کیف پول‌های بیت‌تنسور در ساعات اخیر منتشر شد که در واکنش به آن، فعالیت شبکه توقف یافت. اطلاعات ارائه‌شده در کاوشگر بلاک بیت‌تنسور نشان می‌دهند که آخرین تراکنش‌ها و بلاک‌های این شبکه در ساعت ۲۳:۰۰ (UTC) روز سه‌شنبه یا حدود آن پردازش شده‌اند.

یکی از محققان حوزه بلاکچین به نام زک‌ایکس‌بی‌تی (ZachXBT) اشاره کرده که سرقت‌های احتمالی ممکن است به فاش شدن کلیدهای خصوصی مرتبط باشد. یکی از مدیران انجمن دیسکورد بیت‌تنسور نیز اطلاع داده که تمام تراکنش‌ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بیشتر در حین انجام تحقیقات، متوقف شده‌اند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

طبق گفته زک‌ایکس‌بی‌تی، امروز ۳۲ هزار توکن TAO به ارزش حدود ۸ میلیون دلار به سرقت رفته که منجر به اقدامات اخیر این بنیاد برای ایمن‌سازی شبکه در برابر حوادث بیشتر شده است. بنیاد TAO هنوز بیانیه مفصلی در مورد این سرقت ارائه نکرده است؛ زیرا تحقیقات هنوز ادامه دارد.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که این حادثه منجر به کاهش چشمگیر قیمت توکن TAO شده است. در حال حاضر، قیمت این ارز دیجیتال با کاهشی ۱۳ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۲۳۶.۵۳ دلار و ارزش بازار آن به ۱.۶۶ میلیارد دلار رسیده است.bittensor-halts-network-after-reported-security-attack-on-wallets-zachxbt

در مقابل، حجم معاملات این رمزارز با جهشی ۱۲۵ درصدی به ۸۸.۷ میلیون دلار افزایش یافته است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع بلاک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments