سقوط آزاد بازار توکن‌های هوش مصنوعی؛ ماجرای اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارزهای دیجیتال مرتبط با فناوری هوش مصنوعی، روز دوشنبه عملکرد ضعیفی از خود به نمایش گذاشتند؛ زیرا رویداد سالانه توسعه‌دهندگان شرکت اپل نتوانست معامله‌گران را تحت تأثیر قرار دهد.

در همین راستا، داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت توکن‌های رندر (RNDR)، فچ‌.ای‌آی (FET)، نیر پروتکل (NEAR)، سینگولاریتی‌نت (AGIX) و بیت‌تنسور (TAO)، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ تا ۶ درصد کاهش یافته است.

در پی این اتفاق، شاخص توکن‌های هوش مصنوعی در پلتفرم کوین‌دسک نیز سقوط کرد و ارزش بازار آن حدود ۲.۵ درصد کاهش یافت. شایان ذکر است، عملکرد این شاخص از شاخص کوین‌دسک ۲۰ (CoinDesk ۲۰) که ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار را ارزیابی می‌کند، ضعیف‌تر بوده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

اپل طی رویداد خود در روز دوشنبه، از اپل اینتلیجنس (Apple Intelligence)، مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای آیفون، مک و سایر محصولات و همچنین، همکاری با شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI) به منظور ادغام ربات هوش مصنوعی چت‌ جی‌پی‌تی (ChatGPT) در نرم افزار اپل خبر داد.

با این حال، ارزش سهام اپل علی‌رغم رشد جزئی شاخص‌های اصلی بازار سهام ایالات متحده، تقریباً ۲ درصد کاهش یافت.

علاوه بر این، پس از این رویداد، ایلان ماسک تهدید کرد که چنانچه اپل، چت‌ جی‌پی‌تی را در سیستم عامل‌های محصولات خود ادغام کند، اجازه ورود این محصولات به شرکت‌های تحت مدیریت خود را نخواهد داد.

وی بیان داشت:

ادغام چت‌ جی‌پی‌تی در سیستم‌ عامل‌ اپل یک تهدید امنیتی غیرقابل قبول است.

ماسک همچنین عنوان کرد که حتی بازدیدکنندگانی که قصد ورود به شرکت‌های وی را دارند، باید پیش از ورود دستگاه‌های اپل خود را تحویل دهند.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین دسک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments