افزایش تعداد نهنگ‌های غول‌پیکر اتریوم! می‌توان به افزایش قیمت ETH امیدوار بود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت اتریوم پس از افت هفته گذشته، در حال حاضر در محدوده ۳۷۰۰ دلار تثبیت شده است. با این حال، اطلاعات درون زنجیره‌ای اتریوم حاکی از افزایش فشار خرید هستند.
در همین راستا، علی مارتینز، تحلیلگر معروف، بیان کرده که تعداد آدرس‌های اتریوم با موجودی بیش از ۱۰,۰۰۰ واحد ETH، در سه هفته اخیر حدود ۳ درصد افزایش داشته‌ است. این افزایش، نشانه‌ای از علاقه بالای خریداران به اتریوم است.
داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment) نیز نشان می‌دهند که تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، باعث افزایش علاقه به اتریوم شده است. در حال حاضر، احساسات اجتماعی در بازار نسبتاً آرام است که پیش از آغاز معاملات این محصولات جدید، وضعیت مناسبی به شمار می‌رود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

در همین حال، تحلیلگران بازار معتقدند که الگوی نموداری فعلی اتریوم شباهت‌هایی به سال ۲۰۲۱ دارد. در آن سال، شاهد رشد خیره‌کننده ۸۳ درصدی قیمت اتریوم بودیم. کالد فرازن، تحلیلگر مشهور، بر اهمیت این شباهت‌ها تأکید می‌کند. وی اشاره کرده که در سال ۲۰۲۱، شکست ناحیه مقاومتی قرمز رنگ و تبدیل آن به یک ناحیه حمایتی قوی، منجر به افزایش ۸۳ درصدی قیمت اتریوم در مدت ۵۰ روز شد.

از طرفی، داده‌های کوین‌گلس (Coinglass) نشان می‌دهند که با وجود کاهش ۷.۳۸ درصدی قیمت اتریوم نسبت به اوج هفتگی آن در ۶ ژوئن، سود باز قراردادهای این رمزارز تنها ۳.۶۵ درصد کاهش یافته است. در واقع، نسبت به افت قیمت اخیر اتریوم، سود باز کاهش زیادی نداشته و این موضوع می‌تواند سیگنالی برای بهبود قیمت محسوب شود.
به گفته تحلیلگران، در صورت حفظ سطح حمایتی ۳۶۵۰ دلاری، قیمت اتریوم پتانسیل رشد به سمت ۴۰۰۰ دلار را دارد. عبور از مقاومت ۴۰۰۰ دلاری نیز می‌تواند نویدبخش یک حرکت صعودی قوی به سمت محدوده ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلاری باشد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین گیپ

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments