کلاهبرداری رمزارزی ۱ میلیارد دلاری از ۱۱ هزار نفر! پای دو شرکت وسط است!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دادستان کل ایالت نیویورک، لتیتیا جیمز (Letitia James)، علیه دو شرکت کریپتویی به نام‌های NovaTechFx و AWS Mining به دلیل کلاهبرداری یک میلیارد دلاری، اقامه دعوی کرده است. این کلاهبرداری که از طریق طرح‌های هرمی غیرقانونی انجام می‌گرفت، صدها هزار نفر از جمله بیش از ۱۱ هزار نیویورکی را قربانی کرد.
بر اساس ادعای دادستان کل، بنیان‌گذاران این شرکت‌ها، سینتیا (Cynthia) و ادی پیتون (Eddy Petion) با وعده‌های دروغین سودهای کلان، سرمایه‌گذاران را فریب می‌دادند. این شرکت‌ها عمدتاً جوامع مهاجر، به ویژه ساکنان هائیتی (Haitian) نیویورک را هدف قرار داده‌اند و از طریق گروه‌های مذهبی، شبکه‌های اجتماعی و چت‌های گروهی واتس‌اپ افراد را اغفال می‌کردند.
در این شکایت ادعا شده که AWS Mining یک طرح فریبنده را با وعده بازدهی ماهانه ۱۵ تا ۲۰ درصد و پاداش‌های هنگفت برای جذب سرمایه‌گذاران جدید اجرا کرده است. جالب اینجا است که پس از فروپاشی این شرکت در سال ۲۰۱۹، بنیانگذاران آن اقدام به تأسیس NovaTechFx کردند و فعالیت‌های مجرمانه خود را با همان شیوه گذشته ادامه دادند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

تحقیقات نشان می‌دهد که در طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳، علی‌رغم دریافت بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران، تنها مبلغ ناچیزی در حدود ۲۶ میلیون دلار در پلتفرم معاملات NovaTech ترید شده است. این موضوع نشان می‌دهد که وعده‌های سوددهی این شرکت‌ها کاملاً دروغین بوده است.
دادستان کل جیمز ضمن ابراز تأسف برای فریب جوامع آسیب‌پذیر، اعلام کرد که هدف از این شکایت، ممنوعیت فعالیت‌های آتی NovaTechFx، AWS Mining و بنیانگذاران آنها در ایالت نیویورک و همچنین استرداد دارایی و جبران خسارت برای قربانیان این کلاهبرداری کلان است.
در همین راستا رنولد ژولین (Renold Julien)، مدیر اجرایی یک سازمان حمایت از مهاجران، از اقدام دادستان کل برای حمایت از جامعه مهاجر نیویورک تقدیر کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کریپتو پوتیتو

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments