بانک‌های مرکزی در حال کاهش نرخ بهره؛ آیا زمان درخشش بیت‌کوین فرا رسیده؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز گذشته، پنج‌شنبه ۶ ژوئن، بیت کوین (BTC) در عبور از مرز ۷۲ هزار دلار ناموفق عمل کرد و به کانال ۷۰ هزار دلار برگشت. با این حال، داده‌های بازار، حاکی از بهبود قیمت بیت کوین و بازگشت آن به محدوده ۷۱،۲۳۰ دلار هستند.
بانک‌های مرکزی در حال کاهش نرخ بهره؛ آیا زمان درخشش بیت‌کوین فرا رسیده؟علی‌رغم نزول اخیر، تحلیلگران منتظر یک بریک‌آوت قریب‌الوقوع و ثبت یک رکورد تاریخی جدید برای بیت کوین هستند؛ زیرا شرایط کلان در حال حاضر به نفع دارایی‌های پرریسک است.
طبق گزارش‌ها، بانک‌های مرکزی کشورهای دارای اقتصاد توسعه‌یافته سیاست‌های پولی خود را تسهیل کرده‌اند، به‌طوری‌که بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی دانمارک هر دو نرخ‌های بهره خود را ۰٫۲۵ درصد کاهش داده‌اند. بانک مرکزی کانادا نیز اوایل هفته گذشته نرخ بهره را کاهش داد و همتای سوئیسی آن هم در ماه مارس اقدام به کاهش نرخ بهره کرده بود.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

حال، سوال اصلی این است که آیا فدرال رزرو ایالات متحده نیز ممکن است به روند کاهش نرخ بهره بپیوندد یا خیر. در حالی که برخی از اعضای این بانک گفته‌اند که هر گونه تسهیل پولی به سال ۲۰۲۵ موکول خواهد شد، داده‌های اخیر نشان‌دهنده رشد اقتصادی و کاهش تورم هستند. در همین راستا، گزارش اشتغال دولت در ماه می امروز ارائه خواهد شد و وضعیت مطلوب آن می‌تواند احتمال کاهش قریب‌الوقوع نرخ بهره را افزایش دهد.
از طرفی، داده‌های مربوط به تورم نیز در اواخر این ماه منتشر خواهد شد. تحلیلگران انتظار دارند که این آمار به عنوان محرکی برای بیت کوین، جهت ثبت یک رکورد جدید عمل کند. جفری کندریک، رئیس بخش دارایی‌های دیجیتال و فارکس شرکت استاندارد چارترد، با انتشار گزارشی در روز پنج‌شنبه، هدف قیمتی ۱۵۰ هزار دلاری برای بیت کوین تا پایان سال را تکرار و به احتمال رکوردشکنی این ارز دیجیتال در چند روز آینده اشاره کرد.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.
منبع کوین‌دسک

دانلود اپلیکیشن رمزارز نیوز

رمزارز نیوز؛ اپلیکیشن تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، رمزارزها و بلاکچین است.

با استفاده از اپلیکیشن رمزارزنیوز می‌توانید به ابزارها و امکانات وبسایت دسترسی داشته باشید، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای رصد کنید، اخبار و مقالات تازه منتشرشده را ببینید. و به طور کلی به هر آنچه در وبسایت رمزارزنیوز قابل مشاهده است، دسترسی داشته باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments