پیش بینی مایکل سیلور و نظر او در مورد قیمت بیت کوین

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مقدمه

این روزها، پیش بینی های خوش‌بینانه زیادی در مورد قیمت بیت کوین (BTC) منتشر می‌‌‌‌‌‌شود. در این میان، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر اجرایی شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) را می‌توان یکی از طرفداران پر و پا قرص بیت کوین دانست که بارها این ارز دیجیتال را تحسین کرده است و آن را بهتر از طلا توصیف می‌کند. پیش بینی مایکل سیلور در مورد بیت کوین بسیار خوش‌بینانه است.

سیلور معتقد است که بیت کوین، بهترین دارایی برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت است. وی آینده‌ای را پیش بینی می‌کند که در آن، سرمایه گذاری صدها تریلیون دلار روی بیت کوین (BTC) می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۴ میلیون دلار برساند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه

در این مقاله قصد داریم به بررسی پیش بینی مایکل سیلور و نظر او در مورد قیمت بیت کوین بپردازیم.

مایکل سیلور: قیمت بیت کوین به ۱۴ میلیون دلار خواهد رسید!

پیش بینی مایکل سیلور در مورد بیت کوین

مایکل سیلور که سرمایه‌گذاری‌های شخصی و شرکتی زیادی را روی بیت کوین انجام داده است، می‌گوید که سناریوی «واژگون کردن طلا توسط بیت کوین و تصاحب بخش بزرگی از سایر بازارها توسط این ارز دیجیتال» امکان‌پذیر است. پیش بینی قیمت بیت کوین توسط مایکل سیلور شنیدنی است.

سیلور می‌گوید:

من فکر می‌کنم که با از رواج افتادن طلا، ارزش بیت کوین به ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید و به این ترتیب، بسیاری از حامیان طلا که این فلز گرانبها را پناهگاهی امن برای دارایی‌های خود می‌دانند، آن را کنار خواهند گذاشت. لازم به ذکر است که بسیاری از سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران از طلا به عنوان پناهگاه امن دارایی استفاده نمی‌کنند. آنها از وام‌های دولتی و بدهی‌های حاکمیتی استفاده می‌کنند و بنابراین، پول نقد و بدهی‌های حاکمیتی پناهگاه‌های امن هستند. پناهگاه‌های امن دیگری که مردم از آنها برای ذخیره ارزش دارایی‌های خود استفاده می‌کنند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام شاخص هستند؛ صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و شاخص‌های بورس مانند شاخص‌های Russel 2,000، S&P 500 و Dow.

او همچنین می‌گوید:

با توجه به همه اینها، من فکر می‌کنم که ۳۰۰ تا ۴۰۰ تریلیون دلار دارایی فیات، شامل پول نقد، وام، سهام، شاخص‌های تجاری املاک و مستغلات و غیره، وجود دارد. در این میان، ۵۰ تا ۷۵ درصد از آنها به دنبال روشی برای ذخیره ارزش هستند. اگر من شاخص S&P 500 را خریداری یا در صندوق ونگارد (Vanguard) سرمایه‌گذاری می‌کنم، به این دلیل نیست که به دلیل ارزش بازار آنها، من عاشق این شاخص یا این صندوق هستم. من این شاخص را خریداری می‌کنم، چون یک میلیون دلار دارم و می‌دانم که اگر به صورت پول نقد باقی بماند، رفته رفته قدرت خرید آن کمتر خواهد شد. بنابراین، من باید آن را در چیزی قرار دهم (سرمایه‌گذاری کنم) که بیشتر از نرخ بازدهی مبنای اقتصادی یا قیمت خود سرمایه، بازدهی داشته باشد.

پیش بینی مایکل سیلور در مورد آینده بیت کوین

مسئله آینده بیت کوین بیشتر سرمایه‌گذاران را نگران کرده است. عده‌ای از حباب بیت کوین حرف می‌زنند و معتقدند که این حباب قیمتی در آینده می‌ترکد. اما در این میان کسانی همچون مایکل سیلور هم هستند که چنین اعتقادی ندارند و به آینده بیت کوین امیدوار هستند. این افراد، خیلی مثبت و خوش بینانه به پیش بینی قیمت بیت کوین می‌پردازند.

پیش بینی مایکل سیلور در مورد بیت کوین

سیلور تخمین می‌زند که ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار سرمایه، ممکن است پناهگاه امن ذخیره ارزش خود را در بیت کوین جست‌وجو کنند و فراموش نکنید که این رقم، به پول امروز است. به گفته سیلور، اگر ارزش بازار بیت کوین به ۳۰۰ تریلیون دلار برسد، قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال به بیش از ۱۴ میلیون دلار خواهد رسید.

سیلور می‌گوید:

بنابراین، میزان سرمایه‌ای در جهان که به دنبال یک پناهگاه امن برای ذخیره ارزش است، باید بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ تریلیون دلار باشد. اما چرا همه سرمایه موجود در جهان چنین نیست؟ چرا این رقم، ۳۰۰ تریلیون دلار یا ۳۵۰ تریلیون دلار نیست؟ مجموع همه دارایی‌ها؟ از لحاظ تئوری، تمام سرمایه‌ای که به دنبال یک پناهگاه امن برای ذخیره ارزش هستند، احتمالاً باید از بخش املاک و مستغلات، پول نقد، سهام و اوراق قرضه به شبکه بیت کوین واریز شوند و در صورتی که این اتفاق رخ دهد، املاک و مستغلات و اوراق بهادار خود وارد مرحله کشف قیمت خواهند شد. به همین دلیل، به پول امروز حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار می‌تواند در بیت کوین سرمایه‌گذاری شود.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی پیش بینی مایکل سیلور در مورد قیمت بیت کوین پرداختیم.

اقدامات مایکل سیلور تأثیر بسیار مثبتی بر اکوسیستم بیت کوین داشته است. از لحاظ اقتصادی، خریدهای عظیم بیت کوین توسط سیلور و شرکت او (MicroStrategy)، باعث ایجاد عدم تعادل در عرضه شد که فشار رو به بالایی را بر قیمت‌ها وارد می‌کند؛ چون با توجه به عرضه محدود بیت کوین، دیگر بیت کوین کافی برای سایر سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

با توجه به حضور گسترده افراد و شرکت‌ها در آخرین رویدادهای بیت کوین سیلور، به نظر می‌رسد که اشتیاق او، چه به صورت سرمایه‌گذاری مالی و چه بدون آن، همچنان به اکوسیستم بیت کوین کمک خواهد کرد.

برای اطلاع و بررسی بیشتر، به صفحه تحلیل تکنیکال بیت کوین مراجعه کنید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments