قیمت لحظه ای ترا Terra Luna + نمودار قیمت 🖥️آذر۱۴۰۰

Terra
LUNA
$ 56.70
1,661,423 تومان
ارزش کل بازار
$ 22,221,040,965
حجم معاملات 24 ساعته
$ 2,454,547,431
عرضه در گردش
390,950,005 LUNA
عرضه کل
867,428,466 LUNA

تغییرات قیمت

تغییرات 1 ساعته

0.4 %

تغییرات 1 روزه

11.4 %

تغییرات 7 روزه

33.8 %

تغییرات 14 روزه

31.5 %

تغییرات 30 روزه

33.3 %

تغییرات 1 ساله

14309 %

بالاترین قیمت تاریخ59.38 $
پایین ترین قیمت تاریخ0.12 $
سقف قیمت 1 روزه59.38 $
کف قیمت 1 روزه50.78 $

نمودار قیمت ترا Terra Luna

  • بازه زمانی
  • یک ساعته
  • روزانه
  • هفتگی
  • ماهانه
  • سالانه
  • از ابتدا
  • نوع نمودار
  • نمودار خطی
  • نمودار شمعی

درباره ترا Terra Luna

ترا (Terra) یک پروتکل بلاکچینی است که با هدف ایجاد سیستم‌های پرداخت جهانی با ثبات قیمت، از استیبل کوین‌های با پشتوانه ارز فیات استفاده می‌کند. بر اساس وایت پیپر ترا، این پروتکل ثبات قیمت و استقبال گسترده از ارزهای فیات را با مقاومت در برابر سانسور بیت کوین (BTC) ترکیب می‌کند و به این ترتیب، پرداخت‌های سریع و مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد.
توسعه پروتکل ترا در ژانویه سال ۲۰۱۸ آغاز شد و شبکه اصلی آن به صورت رسمی در آوریل سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد. از سپتامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون، توسعه‌دهندگان ترا استیبل کوین‌هایی با پشتوانه دلار آمریکا، وون کره جنوبی، توگروگ مغولی و سبد ارزهای حق برداشت مخصوص (SDR) صندوق بین‌المللی پول را منتشر کرده‌اند و قصد دارند در آینده گزینه‌های بیشتری را نیز اضافه کنند.
از لونا (LUNA)، توکن اختصاصی ترا، برای تثبیت قیمت استیبل‌ کوین‌های این پروتکل استفاده می‌شود. دارندگان لونا همچنین می‌توانند در مدیریت شبکه مشارکت کنند و برای اعمال هر تغییری در آن رأی دهند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال ترا (Terra) چه کسانی هستند؟

ترا در ژانویه سال ۲۰۱۸ به دست دنیل شین (Daniel Shin) و دو کوان (Do Kwon) تأسیس شد. این دو، ایده این پروژه را راهی برای پذیرش سریع فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال از طریق تمرکز بر ثبات قیمت می‌دانستند. پس از راه‌اندازی ترا، کوان سمت مدیر عامل آزمایشگاه‌های ترافرم (Terraform Labs)، شرکت توسعه‌دهنده پروتکل ترا، را بر عهده گرفت.
قبل از توسعه ترا، شین یکی از بنیانگذاران و مدیر تیکت مانستر (Ticket Monster)، یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیكی در كره جنوبی بود. وی بعداً یکی از بنیانگذاران فست ترک آسیا (Fast Track Asia) شد؛ مرکز رشدی که با کارآفرینان مختلف برای تأسیس شرکت‌های کاملاً کاربردی همکاری می‌کرد.
کوان نیز پیش‌تر به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل انیفای (Anyfi)، یک استارتاپ ارائه‌دهنده راه‌حل‌های غیرمتمرکز شبکه توری بی‌سیم فعالیت می‌کرد. وی همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت‌های مایکروسافت و اپل کار کرده است.

چه چیزی ارز دیجیتال ترا (Terra) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

رمز ارز ترا خود را از طریق استفاده از استیبل کوین‌های با پشتوانه ارز فیات و به این ترتیب، ترکیب مزایای ارزهای دیجیتال بدون مرز با ثبات قیمت ارزهای فیات، متمایز می‌کند. در این پروتکل، الگوریتم پشتیبانی از استیبل کوین‌ها به گونه‌ای است که میزان عرضه آنها بر اساس تقاضا تنظیم می‌شود. این کار با هدف ایجاد انگیزه برای دارندگان لونا (LUNA) جهت مبادله این توکن و استیبل کوین‌ها با نرخ ارز سودآور و در صورت لزوم، افزایش یا کاهش میزان عرضه استیبل کوین‌ها بر اساس تقاضا صورت می‌گیرد.
علاوه بر این، پروتکل ترا توسط اتحادیه ترا (Terra Alliance)، گروهی از کسب‌وکارها و پلتفرم‌های حامی پذیرش ترا، پشتیبانی می‌شود. در فوریه سال ۲۰۱۹، این شرکت اعلام کرد که چندین پلتفرم تجارت الکترونیکی از ۱۰ کشور مختلف، به نمایندگی از ۴۵ میلیون کاربر و حجم ناخالص کالای به ارزش ۲۵ میلیارد دلار، اعضای این اتحادیه هستند.

امنیت شبکه ارز دیجیتال ترا (Terra) چگونه تأمین می‌شود؟

امنیت شبکه بلاکچین ترا با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر تندرمینت (Tendermint) تأمین می‌شود. به این معنا که دارندگان توکن لونا می‌توانند برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها، توکن‌های خود را استیک کنند و متناسب با میزان توکن‌های استیک‌شده، پاداش بگیرند. دارندگان این توکن همچنین می‌توانند با تقسیم درآمد حاصل، اعتبارسنجی تراکنش‌ها را به نمایندگی از سایر کاربران نیز انجام دهند. علاوه بر این، ترا راهنمایی‌های بیشتری را جهت اتخاذ بهترین روش برای کمک به حفظ امنیت شبکه، به گره‌های (nodes) اعتبارسنج ارائه داده است.
در ماه مه سال ۲۰۱۹ و کمی پس از راه‌اندازی شبکه اصلی ترا، شرکت تأیید بلاکچین و تست نفوذ سرتیک (CertiK) حسابرسی امنیتی این شبکه را به پایان رساند. در این آزمایش، سرتیک مدل اقتصادی، معماری و زبان کدگذاری ترا را در برابر دستکاری بازار مورد بررسی قرار داد. سرتیک دریافت که مدل‌سازی و استدلال ریاضی شبکه ترا دقیق و بی‌عیب است، اما در مورد عملکرد بلاکچین آن توضیحی نداد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ترا (Terra)

قیمت ارز دیجیتال ترا همچون دیگر ارزهای دیجیتال، در طول زمان نوسانات و تغییرات بسیاری داشته است. همچنین قیمت ارز دیجیتال terra و توکن Luna نیز همانند تمامی رمزارزهای دیگر در طول زمان، تحت تأثیر بازارهای خرسی و گاوی مختلف قرار گرفته است. بالاترین رکورد قیمتی این رمزارز در فوریه 2021 به ثبت رسیده است و در آن زمان قیمت ارز دیجیتال ترا در محدوده 8.41 دلار قرار گرفت. همچنین پایین‌ترین رکورد قیمتی ثبت شده از این ارز دیجیتال در مارس 2020 رخ داده است و قیمت ترا و توکن لونا در آن زمان در محدوده 0.11 دلار قرار گرفت.


دیدگاه خود را ثبت کنید

1041 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments