ایالات متحده، آماده‌ترین کشور جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بر اساس نتایج تحقیقات منتشرشده توسط پلتفرم آموزشی کریپتو هد (Crypto Head)، ایالات متحده آماده‌ترین کشور جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال است.

در این مطالعه، معیارهای مختلفی مانند تعداد خودپردازهای رمزارزی در هر کشور و قابلیت دسترسی به آنها، قوانین وضع‌شده برای صنعت رمزارزها و امکان استفاده از آنها توسط بانک‌ها و همچنین، میزان جستجوی آنلاین اصطلاحات مربوط به ارزهای دیجیتال، در ۲۰۰ کشور مختلف جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در این تحقیقات، ایالات متحده با کسب امتیاز ۷٫۱۳ از ۱۰، در صدر جدول قرار گرفت و پس از آن، قبرس و سنگاپور با کسب امتیازهای کمتر از ۶٫۵ به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. البته لازم به ذکر است که دامنه این مطالعه محدود بوده و برخی از عواملی موثر برای پذیرش رمزارزها، از جمله قوانین مالیاتی و فضای نظارتی، در نظر گرفته نشده‌اند.

us-most-crypto-ready-country
رتبه‌بندی ۱۰ کشور آماده برای پذیرش ارزهای دیجیتال، منتشرشده توسط پلتفرم کریپتو هد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط کریپتو هد، در ایالات متحده ۱۷،۴۳۶ دستگاه خودپرداز رمزارزی وجود دارد، یعنی حدود ۱۶ هزار دستگاه بیشتر در مقایسه با کانادا، دومین کشور جهان در این دسته‌بندی. تعداد این دستگاه‌ها به سرعت در ایالات متحده در حال رشد است و شرکت‌های تولیدکننده خودپرداز بیت کوین، مانند کوین کلاود (Coin Cloud) به سرعت در حال نصب آنها در سراسر این کشور هستند. این موضوع، نشان‌دهنده افزایش محبوبیت بیت کوین به عنوان یک ابزار پرداخت است.

در کنار تعداد خودپردازها، کریپتو هد تعداد کاربران به ازای هر دستگاه خودپرداز را نیز بررسی کرده است. ایالات متحده در این دسته‌بندی نیز با داشتن یک دستگاه خودپرداز رمزارزی به ازای هر ۱۹،۰۲۳ کاربر در جایگاه اول قرار دارد. پس از آن، کانادا با داشتن یک دستگاه خودپرداز برای هر ۲۶،۲۶۵ شهروند خود، در جایگاه دوم قرار گرفته است. در این دسته‌بندی، ژاپن با داشتن تنها یک دستگاه خودپرداز بیت کوین برای ۱۲۶ میلیون جمعیت خود، رتبه آخر را به خود اختصاص داده است. همچنین، لازم به ذکر است که در ۲۴ کشور جهان نیز، هیچ دستگاه خودپردازی برای رمزارزها وجود ندارد.

از سوی دیگر، کریپتو هد برای وضع قوانین برای ارزهای دیجیتال، حداکثر دو امتیاز در نظر گرفته است؛ یک امتیاز برای قانونی بودن رمزارزها در کشور و یک امتیاز دیگر برای اعطای مجوز به بانک‌ها جهت استفاده از دارایی‌های دیجیتال.

سرانجام، کریپتو هد میزان جستجوهای آنلاین در مورد اصطلاحات مربوط به رمزارزها را نیز به عنوان شاخصی برای ارزیابی علاقه کاربران هر کشور به این نوع دارایی‌ها، بررسی کرده است.

در این دسته‌بندی، قبرس با تقریبا ۳۴ هزار جستجوی مرتبط با رمزارزها به ازای هر ۱۰۰ هزار شهروند خود (رشد ۱۳۷ درصدی در مقایسه با سال قبل)، در جایگاه اول قرار دارد. علاوه بر این، نتایج نشان می‌دهند که علاقه شهروندان کشور رومانی به ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته، ۳۳۱ درصد افزایش یافته است. کشورهایی مانند یونان، کانادا، انگلیس و عربستان سعودی نیز در جایگاه‌های بعدی این دسته‌بندی قرار دارند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments