۵ رمزارزی که این هفته سودآور خواهند بود!

زمان مطالعه: 6 دقیقه

داده‌های بازار نشان می‌دهند که بیت کوین (BTC) از بالاترین قیمت ۴۷،۲۰۰ دلاری خود در ۵ آوریل به ۴۲،۱۰۷ دلار در ۸ آوریل سقوط کرده که نشان‌دهنده فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت برای برداشت سود است. با این حال، پرایس اکشن بیت کوین در چند روز اخیر در یک منطقه محدود در نوسان بود که نشان می‌دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند.

به گزارش سایت کوین تلگراف، اگرچه شاخص ترس و طمع بیت کوین در منطقه «ترس» قرار دارد، اما نهنگ‌ها همچنان به خرید BTC در کف ادامه می‌دهند. به عنوان مثال، جالب است بدانید که یک سرمایه‌گذار بزرگ هر روز با استفاده از استراتژی متوسط هزینه دلاری، یک میلیون دلار بیت ‌کوین می‌خرد.

آیا بیت کوین می‌تواند با کمک این خریداران، بار دیگر یک روند صعودی در پیش بگیرد؟ در این صورت، کدام آلت کوین‌ها به همراه بیت کوین رشد خواهند کرد؟ با ما همراه باشید تا نمودار ۵ رمزارز برتر را که در صورت بهبود احساسات، عملکرد خوبی خواهند داشت، بررسی کنیم.

۱. بیت کوین

در ۸ آوریل، گاوها تلاش کردند تا مقاومت موجود در میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ روزه (۴۳،۹۲۲ دلار) را پشت سر بگذارند، اما موفق نشدند. این موضوع ممکن است به دلیل فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت باشد که قیمت را به زیر حمایت ۴۲،۵۹۴ دلاری کشاند.

top-5-cryptos-btc-near-ftt-etc-xmr
نمودار روزانه BTC/USDT.

یک نکته مثبت این‌که، گاوها در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه (۴۲،۶۲۰ دلار) هستند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از EMA ۲۰ روزه برسانند و حفظ کنند، احتمال نوسان قیمت در یک محدوده در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد. در این صورت، جفت BTC/USDT برای چند روز بین SMA ۵۰ روزه و SMA ۲۰۰ روزه (۴۸،۲۱۹ دلار) در نوسان خواهد بود.

در مقابل، یک جهش ضعیف از SMA ۵۰ روزه نشان‌دهنده عدم خرید تهاجمی در سطوح فعلی است. در این شرایط، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر SMA ۵۰ روزه ببرند. اگر آنها موفق شوند، بیت کوین ممکن است به سطح روانی ۴۰ هزار دلار سقوط کند و اگر این سطح هم از دست برود، توقف بعدی ممکن است خط حمایت کانال صعودی باشد.

۲. نییر پروتکل

در ۸ آوریل، نییر پروتکل در آزمایش مقاومت بالاسری در ۲۰ دلار ناموفق عمل کرد و قیمت آن به شدت کاهش یافت. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این مقاومت دفاع می‌کنند.

top-5-cryptos-btc-near-ftt-etc-xmr
نمودار روزانه NEAR/USDT.

جفت NEAR/USDT ممکن است تا EMA ۲۰ روزه (۱۵ دلار) سقوط کند. در این مرحله، این سطح می‌تواند به عنوان یک حمایت قوی عمل کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید در کف ادامه می‌دهند. سپس گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالاترین سطح قیمتی خود برسانند. در این میان، افزایش EMA ۲۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت، مزیتی برای خریداران است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر EMA ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال برداشت سود هستند. این موضوع می‌تواند مسیر را برای کاهش قیمت تا SMA ۵۰ روزه (۱۲ دلار) هموار کند.

۳. توکن FTX

توکن FTX در ۲۴ مارس به بالای ۴۹ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند این سطح را به حمایت تبدیل کنند. در ادامه، قیمت این رمزارز به کمتر از SMA ۲۰۰ روزه (۴۷ دلار) کاهش یافت و اکنون در محدوده SMA ۵۰ روزه (۴۵ دلار) معامله می‌شود.

top-5-cryptos-btc-near-ftt-etc-xmr
نمودار روزانه FTT/USDT.

یک نکته مثبت این‌که، خریداران در تلاش برای دفاع از SMA ۵۰ روزه هستند. اگر آنها قیمت را به بالای SMA ۲۰۰ روزه و مقاومت ۴۹ دلاری برگردانند، نشان‌دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است. در این صورت، مومنتوم صعودی افزایش خواهد یافت و قیمت می‌تواند بالاتر از ۵۴ دلار بسته شود. پس از آن، جفت FTT/USDT می‌تواند سطح ۶۶ دلار را هدف قرار دهد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند از SMA ۲۰۰ روزه عبور کند، احتمال سقوط به زیر خط روند صعودی الگوی مثلث افزایش می‌یابد. در چنین شرایطی، قیمت جفت ممکن است تا ۴۰ دلار و سپس، تا ۳۷ دلار کاهش یابد.

۴. اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک با صعود و بسته شدن قیمت آن بالای مقاومت ۳۸ دلاری، یک الگوی کف دوقلو را تشکیل داد. در ۲۹ مارس، قیمت این رمزارز به هدف این الگو در ۵۲ دلار رسید. با این حال، در این سطح شاهد برداشت سود بودیم و همین موضوع، قیمت را به سطح شکست در ۳۸ دلار رساند.

top-5-cryptos-btc-near-ftt-etc-xmr
نمودار روزانه ETC/USDT.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۴۵ دلار برسد، نشان می‌دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت، خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت ETC/USDT را به ۵۳ دلار برسانند. صعود و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح، نشانه از سرگیری حرکت صعودی خواهد بود.

در مقابل، اگر قیمت از ۳۸ دلار پایین‌تر برود و به زیر SMA ۵۰ روزه (۳۵ دلار) سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

۵. مونرو

مونرو با صعود و بستن قیمت خود بالاتر از خط روند نزولی، یک تغییر روند بالقوه را نشان داد. اگرچه خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برگردانند، اما گاوها تسلیم نشدند.

top-5-cryptos-btc-near-ftt-etc-xmr
نمودار روزانه XMR/USDT.

اکنون خرس‌ها در تلاشند تا رالی را در مقاومت ۲۳۹ دلاری متوقف کنند، اما دم بلند روی کندل روزانه، نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین‌تر است. شیب مثبت EMA ۲۰ روزه (۲۱۶ دلار) و قرار داشتن RSI در محدوده مثبت، مزیتی برای خریداران است. اگر خریداران قیمت را بالای ۲۳۹ دلار حفظ کنند، XMR/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۲۵۵ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از مقاومت ۲۳۹ دلاری دفاع می‌کنند. کاهش و بسته شدن قیمت کمتر از EMA ۲۰ روزه، اولین نشانه برای تضعیف حرکت صعودی است. در چنین شرایطی، این جفت می‌تواند تا SMA ۵۰ روزه (۱۹۰ دلار) کاهش یابد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments