۱۵۰ میلیون تتر توقیف شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت Tether سه آدرس اتریومی را که مجموعاً 150 میلیون دلار استیبل کوین USDT در آن‌ها قرار گرفته به لیست سیاه خود افزوده است. Tether به عنوان یک شرکت متمرکز می‌تواند آدرس‌هایی که معتقد است در جرایم مختلف و پولشویی دخالت داشته باشند را در لیست سیاه خود قرار داده و دارایی‌های آن‌ها را توقیف کند.

در سال 2022 این اولین باری است که تتر یک آدرس را در لیست سیاه خود قرار می‌دهد. البته این شرکت در سال گذشته 312 آدرس را به لیست سیاه خود اضافه کرده بود و از زمان شروع به کار خود در 28 نوامبر 2017 تاکنون هم 563 آدرس را در لیست گنجانده است.

شرکت تتر هنوز اعلام نکرده که به چه علتی این سه آدرس را به لیست سیاه خود اضافه کرده ولی تاکنون برای حملات سایبری و تحقیقات سازمان‌های اجرای قانون چنین کاری را کرده است. بعد از هک صرافی Kucoin در سپتامبر 2020، تتر 35 میلیون دلار USDT به سرقت رفته را توقیف کرد تا دست سارقان به این اموال کوتاه بماند.

البته ممکن است برای این اقدام «دلایل پیشگیرانه ای» مثل دخیل بودن این آدرس‌ها در کلاهبرداری هم وجود داشته باشند. به عنوان مثال، در سال 2020 مدیر بخش فناوری Arcane Asset اریک وال (Eric Wall) برای توقیف استیبل کوین USDT در این سال، چنین دلیلی را بیان کرده بود.

نگران‌ها پیرامون کمبود تمرکززدایی می‌تواند عاملی برای پذیرش همگانی استیبل کوین TerraUSD (UST) از بلاکچین‌های جایگزینی مثل Terra باشد. این کوین در حال حاضر با ارزش کلی حدود 10.6 میلیارد دلار در رتبه چهارم بزرگ‌ترین استیبل کوین‌های بازار قرار گرفته است. ارزش کلی این رقیب غیر متمرکز تتر، در مقایسه با USDT بسیار اندک است زیرا این استیبل کوین در حال حاضر با ارزش 78.5 میلیارد دلاری خود در رتبه چهارم برترین کوین‌های کل بازار قرار گرفته است.

موسس Terra، دو کوون (Do Kwon) در واکنش به اقدام تتر در توقیف این سه آدرس در توییتر خود نوشت که هیچ راهی برای توقیف استیبل کوین UST در شبکه ترا وجود ندارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments