کشف و ضبط ۱۹ هزار ماینر غیرمجاز تنها در ۲۰ روز!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا از قاطعیت پلیس در انهدام مزارع غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال خبر داد و گفت:

در ۲۰ روز ابتدایی تیرماه ۱۹ هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، سردار مهدی حاجیان افزود:

با خاموشی‌های گسترده و سراسری اخیر کشور، ناجا با اتخاذ طرح‌های ویژه، مقابله قاطع با مزارع غیرمجاز استخراج رمزارزها را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه گفت:

ناجا در ۲۰ روز ابتدایی تیرماه سال جاری با تشدید اقدامات خود موفق به کشف نزدیک به ۱۹ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز گردیده که در مقایسه با خرداد که آمار کشفیات ۸،۵۰۰ دستگاه بوده، افزایش بی‌سابقه ۱۲۵ درصدی را نشان می‌دهد. این درحالی است که همچنان تا انتهای تیرماه این آمار قطعا با افزایش بیشتری روبه‌رو خواهد شد که امیدواریم این‌گونه اقدامات در کاهش خاموشی‌ها و قطعی برق موثر باشند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت:

با توجه به کاهش شدید تولید برق نیروگاه‌ها در کشور و تشدید این خاموشی‌ها، لوازم خانگی و صنعت تولید با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند. به همین خاطر در سال مانع‌زدایی از تولید بر اساس اختیارات قانونی برخورد با موانع تولید را تکلیف خود می‌دانیم.

سخنگوی ناجا با اشاره به تأثیر عدم برخورد با فعالیت غیرقانونی این دستگاه‌ها در ظهور برخی پدیده‌های اجتماعی و اقتصادی، بیان داشت:

ناجا جهت رفاه حال شهروندان و هموطنان عزیز، آمادگی کامل خود را برای همکاری با نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط در شناسایی و جمع‌آوری مزارع غیرمجاز ارزهای دیجیتال اعلام می‌دارد و با جدیت در اجرای قاطعانه قانون، بدون اغماض اقدام خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌های جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در کشور، در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments