اولانچ در ورطه سقوط قرار گرفت!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قیمت اولانچ طی 30 روز 45 درصد کاهش یافت و در این بازه زمانی، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز 29 درصد افت کرد. علی‌رغم رکود اخیر، این پلتفرم برنامه غیرمتمرکز (DApp) همچنان یکی از رقبای برتر در رقابت لایه 1 و لایه 2 بوده و از نظر سپرده‌های قرارداد هوشمند و آدرس‌های فعال در رتبه بالایی قرار دارد. با این حال، قیمت پایین این توکن باعث شده که سرمایه‌گذاران تردید داشته باشند که آیا شبکه آن یک رقیب جدی باقی می‌ماند یا خیر.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

به گزارش سایت کوین تلگراف، فروش شدید در بازار دارایی‌های دیجیتال باعث شد که AVAX چندین بار حمایت 14.80 دلاری را آزمایش کند، در حالی که ارزش فعلی بازار آن 4.8 میلیارد دلار است. همچنین لازم به ذکر است که کل ارزش قفل‌شده در شبکه (TVL) آن 3.2 میلیارد دلار است.

further-downside-is-waiting-for-Avalanche
نمودار 12 ساعته آوالانچ

افزایش ارزش قفل‌شده در شبکه همزمان با کاهش تعداد کاربران

معیار اصلی برنامه غیرمتمرکز اولانچ در 60 روز گذشته تقویت شد؛ زیرا TVL شبکه به 184 میلیون توکن AVAX افزایش یافت. این نشان می‌دهد که حتی با وجود سقوط قیمت AVAX، سرمایه‌گذاران توکن‌ها را از برنامه‌های غیرمتمرکز آن خارج نکردند. ارزش قفل‌شده در این شبکه عملاً طی دو ماه 35% رشد کرده است.

further-downside-is-waiting-for-Avalanche
نمودار TVL آوالانچ

در مقام مقایسه، TVL اتریوم 10٪ افزایش یافته، در حالی که BNB Chain در همان دوره با کاهش 14٪ مواجه شده است. برای تأیید اینکه آیا افزایش TVL در اولانچ دلگرم‌کننده است یا خیر، معامله‌گران باید معیارهای استفاده از DApp را تجزیه و تحلیل کنند. برخی از برنامه‌ها، مانند بازی‌ها به سپرده‌های بزرگ نیاز ندارند، بنابراین این معیار در آن موارد غیرقابل استناد است.

قیمت با پیروی از فاندامنتال‌ها نزول کرد

اگرچه TVL اولانچ از شبکه‌های رقیب Dapp بهتر عمل کرده است، اما کاهش استفاده از شبکه نگران‌کننده است. به عنوان مثال، 93130 آدرس فعال Trader Joe (یک پلتفرم معاملاتی در شبکه آوالانچ) کمتر از برنامه پیشرو دیفای در شبکه پالیگان، یعنی QuickSwap است که دارای 161،040 کاربر فعال است. داده‌های بالا حاکی از آن است که اولانچ تضعیف شده و ممکن است توضیح دهد که چرا قیمت AVAX در 30 روز 45 درصد سقوط کرده است. سرمایه‌گذاران احتمالاً تا زمانی که معیارهای استفاده از شبکه، به ‌ویژه تعداد آدرس‌های فعال در دیفای بهبود نیابند، نسبت به حمایت 14.80 دلاری با شک و تردید عمل خواهند کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments