وضعیت رمزارزها در ایران | از رشد چشمگیر قیمت بیت کوین تا شناسایی هزاران ماینر غیرمجاز!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طی حدود ۱۰ سال گذشته، در ایران قیمت بیت کوین به عنوان شاخص بازار ارزهای دیجیتال رشد عجیب و غریب ۶۳۳ هزار درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش ایسنا، از فروردین ماه سال ۱۳۹۱ تا تیر ماه سال جاری، بازار رمزارزها بیشترین میزان افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است. در این بازار، قیمت بیت ‌کوین در پایان تیر ماه امسال در محدوده ۳۲،۳۰۰ دلار معادل حدوداً ۸۰۰ میلیون تومان معامله می‌شد که رشدی ۶۳۳ هزار درصدی را نسبت به فروردین سال ۱۳۹۱ تجربه کرده است.

 پس از بیت کوین و بازار رمزارزها، می‌توان به ترتیب به بازارهای بورس، طلا، مسکن و دلار در کشور اشاره کرد که در همان بازه زمانی حدوداً ۱۰ ساله، رشدی به ترتیب ۴،۷۰۰ درصد، ۱،۴۰۰ درصد، ۱،۳۰۰ درصد و ۱،۲۵۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

کشف ۱۷۰ هزار ماینر غیرمجاز در کشور!

سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، از کشف حدود ۱۷۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۲۰ هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال در کشور، از ابتدای ورود این پلیس به طرح مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها و قاچاق دستگاه‌های استخراج رمزارز تاکنون، خبر داد.

به گزارش سردار مقیمی، ۴ هزار و ۱۶۳ متهم نیز در رابطه با این موضوع دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

وی ادامه داد:

با توجه به مصوبات شورای عالی امنیت ملی مبنی بر ممنوعیت تولید و استخراج رمزارز در کشور و به منظور جلوگیری از تبعات زیان‌‌بار اقتصادی و اجتماعی ناشی از قطعی مکرر برق، با همکاری سایر مراجع مرتبط بالاخص وزارت نیرو، برخورد با متخلفان این حوزه کماکان و با جدیت بیش از پیش در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments