چکیده اخبار رمز ارز در جهان ۱۶ اسفند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جک دورسی، مدیرعامل توییتر تصمیم گرفت اولین توییت تاریخ را، به صورت توکن NFT به فروش بگذارد.

هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل توییتر، جک دورسی، تصمیم گرفت تا اولین توییت خود را در پلتفرم ولیوبلز ان‌اف‌تی (Valuables NFT) به فروش برساند. هنگام انتشار این خبر، قیمت تعیین شده برای فروش 88.888 دلار بود.

ولیوبلز یک پلتفرم مبتنی بر شبکه اتریوم است و به دست شبکه اجتماعی سنت (Cent) ایجاد شده است. سنت به کاربران توییتر امکان تأیید توییت‌های خود برای فروش به دیگر افراد را فراهم کرده است (آنها را چیزی شبیه به کپی‌های دیجیتالی امضا شده تصور کنید).

شرح توییت جک دورسی در تصویر زیر آمده است:

اقدام شرکت مایکرو استراتژی به خرید مجدد بیت کوین، با وجود نوسانات زیاد این روزها

شرکت نرم‌افزاری مایکرواستراتژی، 10 میلیون دلار بیت کوین دیگر به صندوق خود اضافه نمود. مایکرواستراتژی، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران بیت کوین که بخاطر خریدهای بیت کوین خود در تیتر اخبار قرار داشت، باری دیگر با وجود ابهامات و عدم اطمینانی که در بازار روز پنج شنبه وجود داشت، به خرید 10 میلیون دلار بیت کوین دیگر اقدام کرد.

میشل سیلور (Micheal Saylor) مدیر عامل این شرکت اظهار کرد: 205 بیت کوین دیگر با میانگین قیمتی 48.888 دلار خریداری کردیم و برای این کار چیزی حدود 10 میلیون دلار پرداخت شده است. این در حالی است که این شرکت طی ریزش اخیر بازار در کمتر از 3 هفته حدود نیمی از سرمایه خود را از دست داد.

مدیرعامل ریپل: دادخواست SEC، تأثیری بر گسترش فعالیت‌های ریپل در آسیا نخواهد داشت.

Brad Garlinghouse مدیر عامل ریپل چنین اظهار کرد:

فعالیت‌های شرکت ریپل در منطقه آسیا، تحت تأثیر مشکلات قانون‌گذاری که در حال حاضر در آمریکا به وجود آمده است قرار نمی‌گیرد.

به رغم اینکه ریپل در مقابل یک دادخواست 1.3 میلیارد دلاری که به دست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا تنظیم شده بود، قرار دارد، چنین به نظر می‌رسد که فعالیت‌ها و کسب و کارهای شرکت ریپل همچون گذشته در حال انجام است.

مدیر عامل ریپل در گفتگوی روز جمعه با رویترز، چنین اظهار کرد:

با وجود اینکه دادخواست بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه شرکت ریپل، بر فعالیت این شرکت در آمریکا تأثیرگذار بوده است، هیچ تأثیر و پیامد منفی بر کسب و کار آنها در منطقه آسیا نداشته است.

سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ نشان‌دهنده آینده روشن بیت کوین

هیجانات در مورد خرید و فروش بیت کوین به شدت افزایش یافته است و باعث ایجاد صعود و نزول‌های بسیاری در این بازار شده است.

در پی این نوسانات، ارزش سهام شرکت نرم افزاری مایکرواستراتژی با گذشت تنها 17 روز از 1300 دلار به 629 دلار رسیده است.

این موضوع نمایان‌گر این است که ریزش‌های اخیر بیت کوین تنها افراد و کاربران عادی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و بازیکنان بزرگ بازار همچون شرکت‌های سرمایه‌گذار نیز تحت تأثیر این نوسانات قرار گرفته‌اند.

داده‌ها حاکی از آن هستند که شرکت مایکرواستراتژی در تاریخ 5 مارس، حدود نیمی از سرمایه خود را در کمتر از 3 هفته از دست داده بود، اما با این وجود باز هم به خرید مجدد بیت کوین در کف‌های جدید اقدام نمود.

سقوط 70 درصدی قیمت Paid Network در پی حملات اخیر

پروژه ارز دیجیتال Paid Network، یک اپلیکیشن در زمینه دیفای (سیستم مالی غیرمتمرکز) است و خود را به عنوان یک برنامه قرارداد هوشمند برای کسب و کارها به بازار معرفی کرده است. اخیراً این پروژه از طریق قراردادهای مربوط به ایجاد توکن‌ها، مورد حمله و هک قرار گرفته است و در نتیجۀ این حملات چیزی حدود 60 میلیون توکن PAID با ارزشی معادل 37 میلیون دلار به صورت نادرست و خارج از چارچوب شبکه ایجاد شده است.

در پی این اتفاق، قیمت این توکن یک سقوط 70 درصدی را تجربه کرد.

با وجود اینکه تیم این پروژه به کاربران اطمینان داده‌اند که مطابق با موجودی کاربران توکن‌های جدید، ایجاد و به حساب آنها تعلق خواهد گرفت، اما همچنان کاربران نگران این هستند که چه بر سر دارایی‌های آنها خواهد آمد؟

باید منتظر ماند و دید که با گذر زمان چه رخ خواهد داد و آیا این ارز دیجیتال می‌تواند مجدد اطمینان کاربران را به دست آورده و ریزش قیمت خود را جبران نماید؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments