برپایی اولین کنفرانس بین‌المللی بلاکچین در ایران!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اولین کنفرانس بین‌المللی «بلاکچین، رمزارزها و اقتصاد جهانی» با حضور اساتید، اندیشمندان، فعالان و توسعه‌دهندگان و متخصصان این حوزه، به همت باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و با همکاری و حمایت کمیسیون ملی یونسکو-ایران، در روزهای ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، امروزه فناوری بلاکچین برخلاف آن‌چه که اغلب تصور می‌شود، تنها برای استفاده در سیستم بانکداری نیست، بلکه کل دنیای فناوری و به‌ویژه بخش تولید هوشمند را نیز دستخوش تغییر اساسی خواهد کرد. این فناوری می‌تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده‌ها و همچنین یک شبکه قابل‌ردیابی ناگسستنی را فراهم کند که این ویژگی‌ها تنها برای امور بانکی نیست.

ارائه راهکارهای مؤثر در مدیریت بهتر سازمان‌ها!

پیمان سرحدی، رئیس‌کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و رئیس کنفرانس بین‌المللی بلاکچین، رمزارزها و اقتصاد جهانی، مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنفرانس را ایجاد بستری مناسب برای همکاری و تبادل اطلاعات و انتقال تجارب و دستاوردهای علمی و عملی اساتید، نخبگان و پژوهشگران حوزه‌های بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، رمزارزها و همچنین، ایجاد فضای مشترک برای ارائه راهکارهای جامع و مؤثر برای مدیریت بهتر سازمان‌ها عنوان کرد.

وی اظهار داشت:

این کنفرانس با سه محور «بلاکچین، علم و توسعه»، «کاربردهای بلاکچین در فناوری و صنایع» و «بلاکچین و اقتصاد بازارهای مالی و بین‌المللی» قرار است در ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار شود، ضمن آن‌که در جریان برگزاری این کنفرانس پنل‌های تخصصی مرتبط با موضوع کنفرانس نیز تشکیل خواهد شد.

سرحدی ادامه داد:

خوشبختانه این کنفرانس تحت حمایت‌های معنوی دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه بلاکچین!

سرحدی افزود:

کمیسیون‌های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات و فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی نیز به‌ عنوان دیگر حامیان اصلی این کنفرانس در این رویداد حضور خواهند داشت. ضمن آن‌که امید داریم با همت این مجموعه‌ها و تلاش تیم اجرایی و فنی کنفرانس بتوانیم گامی مثبت و علمی در راستای آموزش و فرهنگ‌سازی در این حوزه نوین برداریم.

وی تأکید کرد:

حضور و سخنرانی صاحب‌نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی و برگزاری پنل‌های تخصصی، تبیین نقشه جامع راه در زمینه استفاده و فرآیند آشنایی با فناوری‌های بلاکچین، برگزاری میزگردهای علمی- تخصصی جهت بررسی چالش‌ها و فرصت‌های مرتبط با محورهای کنفرانس و شرکت بیش از ۳۰۰۰ نفر از فعالان بخش‌های مختلف در حوزه بلاکچین، رمزارزها، اقتصاد ایران و جهان شامل دانشگاهیان، صاحب‌نظران، سیاستگذاران و مدیران، دانشجویان، سازمان‌های ذی‌ربط و علاقه‌مند، بخشی از برنامه‌های مدون برگزاری این کنفرانس خواهد بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments