تابستانی داغ برای بیت کوین در راه است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت کوین با نزدیکی به زمان بسته شدن کندل ماهانه‌اش، نوسانات خود را در آخر هفته و آخر ماه جولای کاهش داد.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

دریافت جایزه
bitcoin-price-eyes-24k
نمودار کندلی 1 ساعته BTC/USD (Bitstamp)

میانگین متحرک 200 هفته‌ای، هدف قیمت تا پایان ماه جولای

به گزارش سایت کوین تلگراف، داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا تا 30 جولای سطح 24000 دلار را به عنوان مقاومت حفظ کرده است.

این جفت ارز در نیمه دوم هفته از وضعیت حاکم بر بازار دارایی‌های پرریسک سود برده است. در این بین، شاخص‌های بازار سهام یعنی S&P 500 و Nasdaq Composite Index نیز به ترتیب 4.1% و 4.6% در این هفته رشد کردند.

با این حال، با توجه به اینکه معاملات غیرحرفه‌ای به دلیل نقدینگی ضعیف‌تر، باعث ایجاد شرایط نوسان در بازه‌های زمانی هفتگی و ماهانه می‌شود، تحلیلگران هشدار دادند که هر اتفاقی ممکن است تا 31 جولای رخ دهد. جاش راجر نیز در این باره گفت: فقط می‌نشینم و مثل همیشه بازار را تا تعطیلات هفتگی تماشا می‌کنم.

به سختی می‌توان وارد معامله‌ای جدی شد، اگرچه ممکن است در شرایط فعلی بازار، معدود معاملاتی باشند که در آخر هفته به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهند.

برخی دیگر از معامله‌گران بر اهمیت سطوح قیمت لحظه‌ای فعلی تمرکز کردند که بالاتر از میانگین متحرک کلیدی 200 هفته‌ای (MA) در 22800 دلار بود. به پایان رساندن هفته بالاتر از این خط روند، اولین حرکت مهم برای بیت کوین از ژوئن تا کنون خواهد بود.

با این حال، معامله‌گر محبوب رومن، با اتخاذ یک دیدگاه کوتاه‌مدت محافظه‌کارانه، بازگشت به حداقل 23000 دلار را به دلیل شدت بالای خرید، پیش‌بینی کرد.

خوش‌بینی در طول هفته در مورد بازارهای ارزهای دیجیتال به افزایش خود ادامه داد، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال پس از خروج از طولانی‌ترین دوره ترس شدید به بالاترین سطح خود از ۶ آوریل رسید. بر اساس نمودار زیر، این شاخص با قرار گرفتن در سطح ۱۰۰/۴۵، نزدیک به قلمرو “خنثی” قرار دارد.

bitcoin-price-eyes-24k
شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال

ادامه حرکت صعودی برای اگوست پیش‌بینی می‌شود

در همین حال، مایکل ون د پوپ، یکی از تحلیلگران بازار، در مورد ماه آینده گفت که عملکرد سهام همچنان شرایط مناسبی را برای بازگشت ارزهای دیجیتال فراهم ‌می‌کند.

آگوست قرار است ماه آرامی برای محرک‌های کلان ایالات متحده باشد؛ زیرا فدرال رزرو تا سپتامبر اهداف برنامه‌ریزی ‌شده را تغییر نمی‌دهد.

با این وجود، خطر افزایش تورم همچنان پابرجاست، با انتشار شاخص قیمت مصرف کننده بعدی (CPI) که در 10 آگوست به پایان می‌رسد. این هفته، اتحادیه اروپا بالاترین برآورد تورم ماهانه خود را برای منطقه یورو، 8.9 درصد گزارش کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments