بیت کوین بزرگ‌ترین ضرر را زد، اما خبرهای خوبی در راه است!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

حمام خون آخر هفته که قیمت بیت کوین را از ۲۱ هزار دلار به کمتر از ۱۸ هزار دلار کاهش داد، منجر به بزرگترین ضرر دلاری تحقق‌یافته برای سرمایه‌گذاران بیت کوین شده است. جالب این‌جاست که هولدرهای بلندمدت جزو فعال‌ترین فروشندگان در سقوط اخیر بودند که برخی از آنها، بیش از ۷۰ درصد ضرر کردند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

به گزارش سایت کریپتوپوتیتو و شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، هولدرهای بیت ‌کوین از روز جمعه تا یک‌شنبه و همزمان با سقوط قیمت این ارز دیجیتال به ۱۷،۵۰۰ دلار، بیش از ۷٫۳ میلیارد دلار ضرر کردند که «بزرگترین ضرر دلاری تحقق‌یافته در تاریخ بیت ‌کوین» است.

bitcoin-largest-investors-realized-loss
بزرگ‌ترین ضرر دلاری تحقق‌یافته در تاریخ بیت ‌کوین.

بر اساس گزارش جدید این شرکت، در محدوده قیمتی ۱۸ هزار دلار تا ۲۳ هزار دلار، حدود ۵۵۵ هزار بیت کوین دست به دست شده‌ است. طبق گزارش‌ها، هولدرهای کوتاه‌مدت مقادیر قابل‌توجهی را فروختند که مشابه بازار نزولی در نوامبر سال ۲۰۱۸ بوده است.

اما چیزی که تعجب‌آورتر است، رفتار هولدرهای بلندمدت در فروش آخر هفته بود. به گزارش گلس‌نود، این گروه از سرمایه‌گذاران حدود ۱۷۸ هزار بیت کوین را با قیمت‌ کمتر از ۲۳ هزار دلار فروختند که این موضوع، بیش از ۷۰ درصد ضرر را برای برخی از آنها به همراه داشته است. به این ترتیب، اکنون که هولدرهای بلندمدت حدود ۱٫۳۱ درصد از ذخایر خود را فروخته‌اند، کل موجودی آنها به سطوح سپتامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

bitcoin-largest-investors-realized-loss
کاهش ذخایر هولدرهای بلندمدت بیت کوین به سطوح سپتامبر ۲۰۲۱.

اما خبر (احتمالا) خوب چیست؟

گلس‌نود در ادامه گزارش خود اعلام کرد که با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۱۸ هزار دلار، عرضه در سود این دارایی به ۴۹ درصد کاهش یافته است. از نظر تاریخی، بازارهای نزولی پیشین با کاهش این رقم به حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد، به کف رسیده بودند. بنابراین، در بازار نزولی فعلی هم این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که پایین‌ترین سطح ممکن، ثبت شده است.

شایان ذکر است که بیت کوین در حال حاضر هم نشانه‌های مثبتی را از خود نشان داده و قیمت آن با یک رشد ۳ هزار تا ۴ هزار دلاری، به بالای ۲۱ هزار دلار رسیده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments