۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!

زمان مطالعه: 6 دقیقه

شاخص‌های اصلی بازار سهام ایالات‌متحده در هفته گذشته به کاهش خود ادامه دادند؛ زیرا بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان، نگرانی‌ها از رکود جهانی را افزایش داد. سهام داوجونز در پایین‌ترین سطح خود در سال 2022 بسته شد و شاخص‌های اصلی، پنجمین هفته نزولی خود را در طول شش هفته گذشته ثبت کردند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

اگرچه بیت کوین در این هفته فقط اندکی کاهش یافته است، اما خطر بسته شدن آن در پایین‌ترین سطح از سال 2020 وجود دارد. در حالی که بیت کوین به پایین‌ترین حد سالانه خود نزدیک می‌شود، برخی از آلت کوین‌ها به خوبی موقعیت خود را حفظ کرده‌اند. بیایید به نمودارهای پنج ارز دیجیتال که در کوتاه مدت جالب به نظر می‌رسند، نگاه کنیم.

جفت ارز بیت کوین به تتر (BTC/USDT)

خریداران بیت کوین در چند روز گذشته با موفقیت از منطقه حمایتی 18626 تا 17622 دلار دفاع کردند، اما همچنان در حدود موقعیت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (19720 دلار) با فروش قوی روبرو هستند. این نشان می‌دهد که فروشندگان به هر حرکت صعودی قیمتی عکس‌العمل نشان داده و به فروش در سقف‌ها ادامه می‌دهند.

میانگین‌های متحرک نزولی نشان می‌دهند که فروشندگان دست بالا را دارند، اما واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و زیر 18626 دلار بماند، فروشندگان ممکن است این جفت ارز را به سطح حمایت حیاتی در 17622 دلار بکشند. این سطح ممکن است دوباره شاهد نبردی قوی بین طرفین باشد. در جهت صعودی، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۱۰۴۳ دلار) برسانند، قیمت می‌تواند تا ۲۲۷۹۹ دلار افزایش یابد. در صورتی که خریداران بتوانند بر این مانع هم غلبه کنند، زمینه رالی تا ۲۵۲۱۱ دلار فراهم خواهد شد.

۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!
نمودار روزانه جفت ارز بیت کوین به تتر

جفت ارز کازماس به تتر (ATOM/USDT)

کازماس در چند روز گذشته بالاتر از سطح 13.46 دلار معامله می‌شود که نشان می‌دهد احساسات بازارش همچنان مثبت است و معامله‌گران در حال خرید در هر اصلاح قیمتی هستند.

متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای 15.26 دلار برسد، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا 17.20 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه (12.90 دلار) برسد، وضعیت ممکن است به نفع فروشندگان تغییر کند. در چنین شرایطی، قیمت این جفت ارز می‌تواند به 10 دلار نیز کاهش یابد.

۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!
نمودار روزانه جفت ارز کازماس به تتر

جفت ارز الگوراند به تتر (ALGO/USDT)

محدوده حرکتی قیمت بین سطوح 0.27 دلار و 0.38 دلار در 23 سپتامبر به سمت بالا شکسته شد که نشان‌دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید است. اگر این اتفاق ادامه یابد، این رمزارز می‌تواند اولین مرحله از روند صعودی خود را آغاز کند.

سطح مهمی که باید زیر نظر داشت، 0.38 دلار است. اگر خریداران این سطح را به یک حمایت تبدیل کنند، می‌تواند احتمال شروع یک روند صعودی جدید را افزایش دهد. در این صورت، این جفت ارز می‌تواند تا 0.45 دلار و بعداً تا 0.50 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر 0.38 دلار سقوط کند و دوباره وارد محدوده قبلی شود، این دیدگاه صعودی می‌تواند در کوتاه مدت باطل شود. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی 0.33 دلار کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد مقاومت بالا را بشکنند.

قیمت در کوتاه مدت توانسته بالاتر از مقاومت در 0.38 دلار افزایش یافت، اما خریداران نتوانستند این حرکت را حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان هنوز تسلیم نشده‌اند و به فروش خود در سطوح نزدیک به 0.41 دلار ادامه می‌دهند.

۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!
نمودار روزانه جفت ارز الگوراند به تتر

جفت ارز چیلیز به تتر (CHZ/USDT)

چیلیز به شدت از کف ماه ژوئن خود بالا آمد و خریداران در 22 سپتامبر مقاومت 0.26 دلاری شکستند که نشان‌دهنده از سرگیری روند صعودی است. هنگامی که یک رمزارز بر خلاف احساسات بازار حرکت می‌کند، باید مراقب حرکت بعدی بود.

فروشندگان در سه روز گذشته تلاش کرده‌اند قیمت را به زیر سطح 0.26 دلار برسانند، اما خریداران همچنان موضع خود را حفظ کرده‌اند. این نشان می‌دهد که خریداران به کاهش قیمت‌ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می‌کند.

اگر قیمت بالا برود و به بالای 0.28 دلار برسد، این جفت ارز می‌تواند به مقاومت بعدی در 0.33 دلار صعود کند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.26 دلار برسد، نشان می‌دهد که معامله‌گران ممکن است برای خروج عجله کنند. در نتیجه، این جفت ارز می‌تواند ابتدا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.23 دلار) و بعداً به SMA 50 روزه (0.21 دلار) کاهش یابد.

۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!
نمودار روزانه جفت ارز چیلیز به تتر

جفت ارز کوانت به تتر (QNT/USDT)

فروشندگان این رمزارز در روزهای گذشته از سطح 112 دلار دفاع کرده بودند، اما خریداران این مقاومت را در 24 سپتامبر شکستند و قیمت را به خط روند نزولی رساندند. سایه بلند کندل روزانه نشان می‌دهد که فروشندگان تلاش می‌کنند تا حرکت بالاتر از این سطح را متوقف کنند.

یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران در هر حرکت نزولی در 25 سپتامبر، خرید کردند که نشان می‌دهد آنها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. جفت ارز کوانت به تتر می‌تواند بار دیگر به خط روند نزولی بلند مدت صعود کند. اگر این مانع برطرف شود، قیمت حتی می‌تواند به 133 دلار و بعداً به 154 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 112 دلار برسد، توقف بعدی می‌تواند متحرک نمایی 20 روزه یعنی 106 دلار باشد. شکست زیر این حمایت می‌تواند قیمت جفت ارز را به 95 دلار بکشاند.

۵ رمزارزی که احتمال صعود قیمت در آنها بیشتر است!
نمودار روزانه جفت ارز کوانت به تتر
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments