دولت و مجلس سرانجام در مورد رمزارزها به توافق رسیدند!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، از تصویب آیین‌نامه رمزارزها در دولت خبر داد و گفت:

آیین‌نامه‌ای که در دولت مصوب شد، بسیار کامل و دقیق است که همه موضوعات مربوط به رمزدارایی‌ها، از جمله نحوه تأمین سوخت و انرژی آنها، نحوه واگذاری و اعطای مجوزها را مشخص کرده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!

شروع

وزیر صنعت ادامه داد:

قبلاً وزارت صمت به یک سری از واحدها جواز تأسیس داده بود که بتوانند واحدهای استخراج رمزدارایی را احداث کنند که مشکلات حقوقی، وقفه‌ای را در این موضوع ایجاد کرد، اما امروز در دولت آیین‌نامه کاملی مصوب شد و استخراج رمزدارایی‌ها رسمیت پیدا کرد.

وی افزود:

از چند هفته قبل، امکان واردات با رمزدارایی‌ها فراهم شد و این مسئله در توافقنامه‌ای بین وزارت صمت و بانک مرکزی انجام و برای نخستین بار واردات از محل رمزدارایی‌ها فعال شد. این خبر مهمی است که مدت‌هاست فعالان این صنعت منتظرش بودند و این واردات می‌تواند درباره هر کالایی، از جمله خودرو باشد.

همچنین، گزارش شده که نمایندگان مجلس، بانک مرکزی را به عنوان تنظیم‌گر حوزه پول و رمزارزهای دارای مجوز و نظارت بر مبادله آنها انتخاب کرده‌اند. اختیار انتشار «پول رقومی (دیجیتالی)» نیز بر عهده این نهاد گذاشته شده است. طبق گزارش‌ها، «تنظیم‌گری فناوری‌های نوین مالی (فین‌تک‌) فعال در حوزه نقل و انتقال پول و ابزارهای پرداخت» از وظایف بانک مرکزی خواهد بود.

منبع تسنیم
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments