انتقاد بنیانگذار اتریوم به مدل معروف پیش‌بینی قیمت!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مدل S2F بیت کوین در زمان اوج روند صعودی، محبوبیت زیادی به دست آورد و حتی با وجود تمام انتقاداتی که وجود داشت، بیشتر ایرادات آن نادیده گرفته شد؛ زیرا به نظر می‌رسید قیمت بیت کوین از این مدل پیروی می‌کند.
با این حال، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اخیرا از این مدل بحث‌برانگیز که توسط یک سرمایه‌گذار سازمانی هلندی که با نام مستعار PlanB شناخته می‌شود، انتقاد کرده است.
به گفته بوترین، این مدل با چندین پیش‌بینی درست در طول دوره صعودی قیمت‌ها، توجه زیادی را به خود جلب کرد، اما در همین دوره در چندین موقعیت مختلف منحرف شد. بوترین در توییتی می‌نویسد:

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

مدل انباشت به جریان (S2F) در حال حاضر واقعا سودمند به نظر نمی‌رسد. می‌دانم نگرش‌های تحقیرآمیز ممکن است بی‌ادبانه باشند، اما مدل‌های مالی که به مردم حس کاذب اطمینان و پیش‌بینی صد در صدی مبنی بر افزایش ارقام را می‌دهند، مضر بوده و مستحق تمام تمسخرهایی که می‌شوند، هستند.

مدل S2F، قیمت دارایی‌ها را بر اساس کمیاب بودن آن‌ها تعیین می‌کند و در وهله اول برای فلزات محبوب مانند طلا و نقره استفاده می‌شود. مدل محبوب انباشت به جریان بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین هر چهار سال یک‌بار به یک مسیر ثابت و چشمگیر صعودی با بازدهی تقریباً ده برابری ادامه خواهد داد.

منبع کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments