هشدار! پروژه‌های دیفای کاملا هم غیرمتمرکز نیستند!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اوا کیلی، معاون رئیس پارلمان اروپا گفته است که اکثر پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) واقعا غیرمتمرکز نیستند و برای درک عمیق‌تر عملکرد درونی این تکنولوژی نوظهور به وضع مقررات مناسب نیاز است.
از خانم کیلی در مصاحبه‌ای اختصاصی با cointelegraph در اجلاس سالانه مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوئیس خواسته شد که تعریفی از DeFi ارائه کند و او نیز عبارت «کاملا غیرمتمرکز» را بکار برد.
خانم کیلی که خود از حامیان سرسخت بیت کوین است نیاز به تعریف بازیگران این اکوسیستم را به‌عنوان بخشی از یک چارچوب نظارتی گسترده‌تر، مطرح کرد و گفت:

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

دیفای کاملا هم غیرمتمرکز نیست. باید بدانیم که چه کسی در این سیستم توسعه‌دهنده یا کنترل‌کننده است و در صورت تغییر کدها چه راه‌کار قضایی وجود دارد؟

نگرانی در مورد ساختارهای حاکمیتی DeFi، مسئله تازه‌ای نیست. بسیاری از حامیان بیت کوین معتقد هستند که این صنعت، فاقد یک جایگزین پولی واقعی برای بیت کوین است. Samson Mow، مدیرعامل سابق Blockstream، نیز گفته است که اکثر پروژه‌های DeFi توسط سازمان‌هایی اداره می‌شوند که می‌توانند به‌دلخواه پروتکل‌های خود را تغییر دهند.
بااین‌حال، گزارش کمیسیون اروپا در ماه گذشته، دیفای را به «شکلی تازه از واسطه‌گری مستقل مالی» توصیف کرده و بازنگری در سیاست‌های نظارتی اروپا در این خصوص را لازم دانسته است.

منبع کوین تلگراف
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments