۳ میلیارد دلار سرمایه وارد بازی‌های بلاکچینی شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت سرمایه‌گذاری Andreessen Horowitz (a16z) یک صندوق 600 میلیون دلاری اختصاص داده شده به استارت آپ‌های بازی با تمرکز بر Web3 راه‌اندازی کرده است و معتقد است که زیرساخت‌ها و فناوری این بازی‌ها پایه اصلی سازنده متاورس خواهند بود.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس میتونی ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیری!

دریافت جایزه

به گزارش سایت کوین تلگراف، این صندوق با نام “GAMES FUND ONE” در سه حوزه اصلی سرمایه‌گذاری خواهد کرد: استودیوهای بازی، برنامه‌های کاربردی و ارائه دهندگان زیرساخت‌های بازی.

تیم مربوطه می‌گوید:

متاورس آینده توسط شرکت‌های بازی‌سازی و با استفاده از فناوری‌های بازی ساخته خواهد شد و این صنعت در حال حاضر بسیاری از مشکلاتی را که برای ایجاد متاورس باید حل شوند، حل کرده است.

این اقدام a16z نشان‌دهنده تعهد حدود 3 میلیارد دلاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری و غول‌های صنعت بازی به پروژه‌های بازی Web3 یا متاورس از اواسط آوریل است. شرکت White Star Capital حدود 120 میلیون دلار برای صندوق متمرکز بازی و همچنین 200 میلیون دلار برای پروژه‌های بازی بلاکچین Framework  که هر دو در آوریل 2022 انجام می‌شوند، جمع‌آوری کرد.

پروژه‌های متاورس نیز مبالغ هنگفتی را از غول‌های صنعت بازی به دست آورده‌اند. ماه گذشته اپیک گیمز، خالق فورتنایت، ۲ میلیارد دلار برای ایجاد متاورس با سرمایه سونی و لگو جمع آوری کرد.

تیم a16z به میلیاردها دلار درآمدی که بازی‌هایی مانند Minecraft ایجاد می‌کنند اشاره کرد و از این نوع بازی‌ها به عنوان نمونه‌ای یاد کرد که یک جامعه فعال را برای طولانی مدت حفظ کرده است که بیشتر شبیه یک شبکه اجتماعی عمل می‌کند. بازی Minecraft در حال حاضر پرفروش ترین بازی تاریخ است و طبق آمار پلتفرم آمار بازی ActivePlayer علیرغم انتشار آن در 11 سال پیش، در 30 روز گذشته 173 میلیون بازیکن جدید را به خود جذب کرده است.

این صندوق اولین صندوقی است که توسط a16z صرفاً به بازی‌ اختصاص داده شده است. اما این شرکت در گذشته از پروژه‌های موفق مرتبط با بازی‌ها از جمله شرکت واقعیت مجازی (VR) Oculus و توسعه‌دهنده بازی Zynga حمایت کرده است.

بنیان‌گذاران شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی و خصوصا بازی‌های محبوب مانند بنیان‌گذار Riot Games Marc Merrill، بنیان‌گذاران الکس لارسن و جفری زیرلین از Sky Mavis که مالک بازی محبوب بلاکچین Axie Infinity است نیز به این صندوق پیوستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments